Atrakcje

Wędkarstwo morskie w Darłówku

Wielu turystów odwiedzających nasz nadmorski kurort przyjeżdża z nastawieniem na typowe wakacje. Tymczasem Darłowo wraz ze swoją dzielnicą Darłówkiem ma o wiele więcej do zaoferowania.


Darłówko już dawno uznane zostało za stolicę morskiego wędkarstwa. Świadczyć może o tym choćby wizyta Jerzego Biedrzyckiego – gospodarza programu „Taaaka ryba”, który w 2014 roku odwiedził nasze miasto wraz ze swoją ekipą telewizyjną. Bogate zasoby Bałtyku przez cały rok przyciągają do Darłówka wędkarzy, którzy liczą na obfite połowy ryb, a w szczególności dorsza, którego u nas pod dostatkiem.

W sezonie wakacyjnym każdego dnia tereny portu w Darłówku opuszcza kilkanaście kutrów oraz łódek udających się na połów ryb. Ośmiogodzinny rejs rozpoczyna się wczesnym rankiem, a kończy zwykle o godzinie 16.00, kiedy to do portu powraca cała parada kutrów oraz łódeczek, tworząc zarazem dodatkową atrakcję dla turystów, a w szczególności najmłodszych. Jednodniowy rejs to wydatek rzędy 100-150 złotych. W cenie oferuje się także ciepły posiłek na pokładzie oraz napoje. Ci, którzy nie zdążyli przygotować się na taką okoliczność w trakcie pobytu w Darłówku, mają możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego za dodatkową opłatą.

O ile w sezonie pozawakacyjnym nie jest trudno o rezerwację miejsc na połów ryb, tak podczas najcieplejszych miesięcy turyści mogą napotkać się z brakiem wolnych miejsc na łodziach. Warto więc zadbać o wcześniejszą rezerwację na wybranym kutrze, aby móc się potem chwalić sporych rozmiarów zdobyczami po całodniowym rejsie. Z pewnością nikt nie będzie miał problemu z telefoniczną bądź osobistą rezerwacją miejsca na łodzi – pod tym względem wędkarstwo w Darłówku jest bardzo dobrze oznakowane.

W przypadku, gdy przegapiłeś okazję na połów ryb, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w surf castingu, czyli łowieniu z brzegu plaży. Przybrzeżne baseny bogate są w ryby morskie oraz słodkowodne. Najczęściej łowione są leszcze, węgorze lub belony, a do prawdziwych skarbów należą sandacze i okonie.

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość