Atrakcje

Z Darłowa na Bornholm

Darłowo jest popularną miejscowością nadmorską, często wybieraną na wyjazd wakacyjny lub weekendowy. Znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla każdego. Jednak dla osób pragnących czegoś więcej też mamy propozycję. Z Darłowa można wybrać się na duńską wyspę Bornholm. Odległość w linii prostej od Darłowa to jedyne 55 km.  Latem co najmniej jeden raz na tydzień wypływa prom na wyspę.

Co można powiedzieć o wyspie Bornholm? Mówi się na nią „ Majorka Północy” ze względu na atrakcyjność turystyczną. Poza tym temperatura wody i powietrza latem jest tam dość wysoka jak na tę część Europy. Na wyspie Bornholm jest raj dla rowerzystów – ponad 230 km tras rowerowych. Dla miłośników dawnej architektury i historii znajdą się też zabytki, t.j. romańskie białe kościoły z XII w., pełniące w średniowieczu funkcje obronne. Z kolei ruiny zamku Hammershus są największym tego typu obiektem w Skandynawii.

Warto skorzystać z takiej wycieczki na Bornholm, tym bardziej, że ceny biletów nie są wygórowane. Przy okazji jednego wyjazdu na wakacje można zwiedzić Darłowo i jego okolice, a także urokliwą duńską wyspę. To wspaniała przygoda dla całej rodziny. Polecamy ją również tym, którzy pragną spędzić romantyczne chwile z ukochaną osobą. Taki wyjazd to także doskonały pomysł na krótką, ale za to pełną wrażeń podróż poślubną.

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość