Aktualności

24 Lut

Darłowskiego Centrum Wolontariat

Wczoraj (21 lutego 2018) w Darłowskim Centrum Wolontariatu, które od lat jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie podsumowano kolejną, tym razem X edycję programu inicjatyw społecznych pn.: „Działaj Lokalnie”, które otrzymały dotację oraz zostały zrealizowane w powiecie sławieński w roku 2017.
Po raz kolejny nasz powiat wzbogacił się o kilka społecznych realizacji, które wniosły coś pozytywnego zarówno do infrastruktury, w której żyjemy i przebywamy ale również „wpompowały” w nas pozytywną energię – w projektach, które rozwijały nasze zamiłowania i pasje.
Dziesięciu grantobiorców X edycji Działaj Lokalnie zrealizowało projekty na łączną sumę: 55.006,88 zł
Wśród realizacji były m.in.: zajęcia artterapeutyczne, które zrealizowało DORT Darłowo, była akademia pierwszej pomocy realizowana przez OSP w Cisowie, powstał świerkowy zakątek dzięki zaangażowaniu Sołectwa Rusko, oświetlono boisko do piłki nożnej na gminnym stadionie w Wiekowe i wiele innych.
W samym Mieście Darłowo zrealizowano trzy projekty:
1. DORT Darłowo – zajęcia artterapeutyczne
2. My3Koty i Psy – „Zapobiegaj, nie zabijaj”
3. ZSM Darłowo – cykl sportowych zajęć pn.: Zdrowo i na sportowo.
Jednym z założeń projektu Działaj Lokalnie jest zaangażowanie się w projekt sektora prywatnego, włącznie z zainwestowaniem wkładu własnego na społeczne działania lokalnej społeczności. Kolejny raz mogliśmy liczyć na: Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie, Stocznię Darłowo, Firmę Domów Mobilnych Lark, OW Róża Wiatrów, MPGK Darłowo, Cztery Pory Roku i Gminny Zakład Użyteczności Publicznej.
Ponadto Działaj Lokalnie – edycja X wparcie otrzymało od samorządów gmin Sławno, Postomino, Darłowo oraz od gminy Miasto Darłowo.
Wsparcia medialnego udzielili: portal informacyjny baltic.info.pl Obserwator Lokalny, Radio Koszalin i Biuro Promocji Miasta Darłowa.

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość