Aktualności

25 Lis

Dla każdego Dziecka Dzieciństwo

20 listopada 2019 roku na świetlicy w internacie Zespół Szkół Morskich w Darłowie odbyły się apele upamiętniające 30 rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka.
Nasi uczniowie współpracując z organizacja UNICEF prócz dnia bez munduru pt. „Dzień Smerfa”, w którym mogli ubrać się na niebiesko na znak zjednoczenia z dziećmi na całym świecie, uczcili ten dzień Quizami Kahoot dla osób chętnych, których tematyką był temat przewodni tj. Prawa Dziecka. Zorganizowali również poczęstunek pt. „Tost za grosz” dzięki któremu inni mogli wesprzeć charytatywną zbiórkę na rzecz dzieci w potrzebie.
Na koniec klasa I LP wraz z Panią Malwina Mateja, która była organizatorem tego wydarzenia – odbyli „niebieski marsz” do Szkoły Podstawowej, aby szerzyć wiedzę na temat Praw Dzieci.

Śmiechom i zdjęciom z tego wydarzenia nie było końca, a nasi najmłodsi słuchacze okazali się najbardziej zaciekawieni tematem.

Po zakończeniu zbiórki i przeliczeniu funduszy, jakie udało się nam zgromadzić wśród uczniów ZSM okazało się, że uzbieraliśmy aż 506,29zł tj. Pięć set sześć złotych dwadzieścia dziewięć groszy), które przekazaliśmy organizacji Unicef na rzecz akcji „POMOC DLA NIGRU”.
Dla Nas to mały gest, a dla 60% dzieci, które wciąż cierpią na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia to wielki podarunek.

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość