Aktualności

20 Lut

Kładka przyrodnicza w Darłówku

Miasto będzie miało kolejną atrakcję dla turystów i mieszkańców. Właśnie trwają prace przy budowie kładki przyrodniczej w Darłówku. Nowy 2018 rok rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim ruszyły zapowiadane od dawna inwestycje. Jedną z nich jest budowa kładki przyrodniczej na wydmie w Darłówku Zachodnim.

Warunki pogodowe pozwalają na prowadzenie robót według harmonogramu. Na odcinku od przejścia przy ul. Sosnowej do przejścia przy ul. Plażowej widać już efekt prowadzonych prac – mówi nam Tomasz Breszka z referatu inwestycji Urzędu Miasta w Darłowie. – Na wytyczonym odcinku wbudowano już większość pali tworzących konstrukcję kładki, zamontowano też pojedyncze belki oczepowe i legary – dodaje.

Przypomnijmy, że kładka ma zostać wybudowana na długości około 600 metrów. Na jej trasie znajdą się dwie platformy widokowe. Całość konstrukcji zaprojektowana została z drewna syntetycznego, a szerokość kładki to ponad 2 metry. Ścieżka będzie omijać drzewa i rośliny chronione. Cała trasa będzie podświetlona punktowo oprawami ze źródłem LED. Ponadto na kładce, która będzie ustawiona na wysokości jednego metra mają być rozmieszczone ławki i kosze na śmieci. Budowla będzie też omijać drzewa i chronione rośliny. Zarówno na początku, jak i n a końcu trasy zamontowane będą info-kioski. Turyści zasięgną wiedzy na temat wydmy oraz o występujących na trasie gatunkach roślin chronionych. Pojawią się także informacje o rybach bałtyckich oraz ptakach i ssakach morskich, a także ptakach mających legowiska na wybrzeżu. W miejscach widokowych zamontowane zostaną szklane osłony. Całość ma być wykonana z drewna syntetycznego. Promenada na wydmie kosztować ma miasto nieco ponad 3 miliony złotych. Niespełna 1,7 miliona złotych to uzyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej. Umowę w tej sprawie podpisano w październiku ubiegłego roku. Prace budowlane wykonuje obecnie firma Hamilat z Redy. Planowany termin zakończenia całej inwestycji wyznaczono na lato bieżącego roku.

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość