Aktualności

23 Paź

Literacki Nobel Prize dla Olga Tokarczuk

Wielki sukces i czołówki serwisów informacyjnych. Wszyscy mówią o literackiej Nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk. W tej niezwykłej chwili jest nam niezmiernie miło wspomnieć o tym, że podczas tegorocznego Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie gościliśmy w Darłowie Antonia Lloyd-Jones, która dzięki swym tłumaczeniom objawiła światu talent naszej rodzimej pisarki. – Książki Olgi są nominowane i nagradzane, bo są bardzo dobre. Tylko czytelnicy musieli je dostać we własnym języku, jak już się pojawiają, stają się popularne – mówiła Antonia Lloyd-Jones w wywiadzie dla „Polityki”. To samo mogliśmy usłyszeć podczas darłowskiego festiwalu.
– Można powiedzieć, że Olga mówi na świecie głosem Antonii. Ona wyszykuje, rekomenduje, walczy o naszych autorów i ich tłumaczy – podkreśla Cezary Łuczak, znany dziennikarz i pomysłodawca darłowskiego festiwalu. – W tak wyjątkowej chwili wierzę w to, że pójdziemy za ciosem i już na najbliższy festiwal uda się nam sprowadzić do Darłowa noblistkę Olgę Tokarczuk. Darłowo na to zasługuje – dodaje Cezary Łazarewicz.
Olga Tokarczuk dołączyła do grona polskich literackich noblistów, wśród których znaleźli się Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. W 2018 roku otrzymała International Booker Prize za powieść „Bieguni” oraz dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: „Bieguni” (2008) i Księgi Jakubowe (2015).

Masz pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń 600 437 013

lub napisz wiadomość